ahşap mobilya

Dekorasyonda ahşabın doğal ve sıcak görünümden vazgeçmeyenler için tasarlanan, üretilen ve keyifle kullanılan ürünlerdir. Hem iç hem dış mekan oturma, yemek, dinlenme alanlarında kullanılan en eski malzemedir. Farklı ağaç türleri ile farklı görünüm elde edilebilir, onlarca cila seçeneği ile dekorasyonda tam da istenilen sonuca ulaşılabilirsiniz. Hatta ahşap ve cila türü de farklı olabilir. Örneğin; Kayın ağacı ile üretilen bir masa ceviz renge boyanabilir.

Ahşap mobilya üretiminde, ürünün kullanılacağı yere göre ağaç seçimi yapılır. İç mekan mobilyalarda bütün ağaçlar kullanılabilirken, dış mekan bahçe mobilyaları üretiminde teak, iroko, afromozya gibi sert ağaçlar kullanılmasını öneriyoruz. Bütçe ön plana çıktığında, uzun yıllar kullanılabilecek bahçe mobilyaları için iroko ağacı ideal seçim olabilir.

Günümüzde artık tek düze dekorasyonun yanı sıra eklektik tarzlar da güçlü biçimde ortaya çıkmaya başladı. Çok modern bir oturma alanında tek parça farklı bir tarzda berjer veya objeler kullanılabiliyor. Göz alıcı mekanlar, genelde bu karışımın kullanıldığı dekorasyonlar oluyor. Ancak bu havayı oluşturabilmek için, özellikle bu konuda bir tecrübe yoksa profesyonel destek almak önemli. Artık 3D modelleme ile, sonucu en başta görmek mümkün. Bu da tam da hayal ettiğiniz mekanı oluşturmak için önemli avantaj sağlıyor.

Mobilya tasarımında öne çıkan diğer konu, farklı malzemelerin bir arada kullanılması. Ahşap sandalye, ahşap masa, ahşap kanepe tasarımlarında, son yıllarda metal kısımlara sıklıkla rastlıyoruz. Ahşap ve metalin bir arada kullanıldığı mobilyalar popülerliğini korumaya devam ediyor.

Ahşap mobilya kategorisinde hazır modellerin yanı sıra özel üretim seçenekleri de bulunmaktadır. Ahşap mobilya modelleri arasından en uygun seçim yapılabilir, mevcut model bir takım değişikler ile kişiselleştirilebilir veya çizimi olan ürünün üretilebilme imkanı hakkında bilgi alınabilir. Ahşap mobilya fiyatları ile ilgili de firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Otel mobilyaları, restaurant mobilyaları, cafe mobilyaları alanında faaliyet gösteren, projelerinizi sahiplenen, müşteri odaklı anlayışla çalışan Neo Horeca ile iletişime geçiniz.