Metal Bar Sandalyesi

Metal bar sandalyesi tasarımlarının geçmişi incelendiğinde, ahşap ile aynı döneme denk gelen ve ilk kullanılan malzemelerden biri metaldir. Metale istenilen şeklin verilebilmesi ve model oluşturulabilmesi sebebiyle üretimi yoğun olarak devam etmektedir. Demir döküm bar sandalyesi, alüminyum döküm bar sandalyesi gibi kalıp gerektiren modellerin dışında metal bar sandalyesi, dolu demir bar sandalyesi, alüminyum bar sandalyesi, paslanmaz çelik bar sandalyesi modelleri, belirli adetlerde özel üretim yapılabilir.

Bar sandalyeleri, yapı olarak güçlü olduğu ve özellikle kalabalık işletmelerde uzun yıllar kullanılabildiği için tercih edilmektedir. Metal gövdenin bakım gerektirmemesi ve istenilen zaman tekrar boyanabilmesi diğer önemli avantajlardır. Cafe, otel, coffee shop, fast food, restaurant dekorasyonları için sıklıkla tercih edilmektedir.

Metal bar sandalyeleri döşemeli veya minderli olarak üretilir. Deri veya kumaş kartelalarından renk ve desen seçimi yapılabilir. Dış mekan bar sandalyelerinin minderleri için, akrilik kumaş tavsiye edilmektedir. Akrilik kumaşların rengi solmaz, üzerine dökülen suyu içine çekmez. Bazı modellerde de oturum kısmında masif ahşap bulunur.

Günümüzde metal bar sandalyeleri, hemen her tarzda tasarlanmakta ve üretilmektedir. Modern, urban, loft, rustik, country, endüstriyel, klasik, retro mobilyalar ile birlikte dekore edilebilecek çok sayıda model bulunmaktadır. Ayrıca yine dekore edilecek yere göre, metal gövde için ral kartelasından renk seçimi yapılabilir, parlak, metal, texture olarak boyanabilir. Ürün, dış mekanda kullanılacak ise, boya öncesinde koruyucu kaplama yapılmaktadır. İlave olarak metal gövde için eskitme uygulaması yapılabilir, krom, bakır, bronz, gold olarak kaplanabilir.

Bar sandalyelerinin standart oturum yüksekliği 75 cm dir. Döküm bar sandalyesi modellerinin dışında, metal bar sandalyelerinin oturum yüksekliği, kullanılacak bar masasına veya bar tezgahına göre belirlenebilir. Metal bar sandalyeleri ile ilgili daha fazla bilgi ve toptan satış fiyatları için iletişime geçiniz.