Bahçe Mobilyaları ve Aksesuarları

Bahçe Mobilyaları ve Aksesuarları

Ferah Bahçeler İçin Bahçe Mobilyaları ve Aksesuarları

Bahçenize ufak dokunuşlar yapmak için bahçe aksesuarları bir hayli büyük öneme sahiptir. Bahçe aksesuarları kullanarak bahçenizde ihtişamlı, şık, güzel ve estetik bir hava yaratabilirsiniz. İşte bahçelerde kullanabileceğiniz ürünler hakkında bir kaç öneri.

Salıncak ve Hamak

Bahçenizi güzelleştirme yanında keyif için önemli bir ürün bahçe salıncakları ve hamaklardır. Kullanacağınız salıncak ve hamak bahçenize eğlenceli ve farklı bir hava katar. Hem şık bir görüntü açısından hem de dekoratif açıdan pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bahçe Mobilyaları ve Aksesuarları 1

Siesta Hawaii Salıncak

Kamelya ve Banklar

Bahçenizde bir bank veya kamelyaya sahip olmak bahçenizde bir park havası yaratmanızı sağlar.

Armut Koltuklar

Bulundukları ortama daha sıcak ve samimi bir hava katan armut koltuklar ve yer minderleri;bahçenize aynı zamanda güzel bir görünüm kazandırır ve rahat görüntüsüyle de enerji vererek ortamda canlılık yaratır.

Bahçe Havuzu

Su sesi insanı dinlendiren doğal bir sestir. Bunun için bahçe çeşmeleri, süs havuzları,yüzme havuzları,şezlong, bahçe şelaleleri,dekoratif fıskiye ve jakuziler kullanabilirsiniz. Bahçenizde havuz olması sizin yaz-kış tatil havasını bir nebzede olsa hissetmenizi sağlar. Bahçenizde havuzun yanında masajlı jakuzilerin olması da rahatlamanız açısından harika bir alternatiftir.

Şezlong

Şezlonglar genelde plaj ve havuz kenarlarında kullanılsa bile bahçe mobilyaları ve aksesuarları kategorisinde en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Şezlonglar sağlamlıkları, hava koşullarına karşı gösterdikleri mukavemetleri ve tabiki rahatlıkları sebebiyle bir çok kişinin bahçe hatta balkonlarında kullandığı vazgeçilmez bir üründür. Bahçenizde rahat rahat şezlongunuzda dinlenirken bir yandan da güneşlenip kitabınızı okuyabilirsiniz.

Bahçe Mobilyaları ve Aksesuarları 2

Şezlong Siesta Pacific Şezlong

Bahçe Şelaleri

Görünümleriyle oldukça doğal ve dinlendirici bir havaya sahip olan bahçe şelalerinden sürekli akan suyun şırıltısı ile huzuru en üst seviyede yaşayacaksınız.

Kamelya

Genel olarak dört tarafı kapalı olan,üstü kubbeli farklı çeşit ve boyutlara sahip olan kamelyalar kullanmak bahçenize ihtişamlı bir hava katacaktır. İsterseniz kamelyaları bitkilerle de süsleyerek değişik bir hava katabilirsiniz. Yalnız bahçe kamelyanızda kullanacağınız bitkilerin sinekleri çekmeyenlerden olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. 

Açık Hava Şöminesi

Kış günlerinde ve serin havalarda bahçenizde vakit geçirmek isterseniz açık hava şömineleri tam olarak bunun için tasarlanmıştır.

Bahçe Çardakları

Güzel bir dekoratif ürünü olan bahçe çardağı veya çadırı sizi bahçenizde rahat ettirecek bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda sizleri yağmurdan ve güneşten de korur.

Bahçe Şemsiyesi

Yukarıda bahsettiğimiz çardak ve çadırların yanında sizi güneşten,yağmurdan ve kardan koruyan bir diğer alternatif tercihiniz şemsiyeler olabilir. Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesiyle beraber teleskopik şemsiyeler ortaya çıkmıştır. Bu şemsiyeler aynı zamanda rüzgara da oldukça dayanıklıdır ve ortamda fazla alan kaplamayarak kullanışlıdırlar. Şemsiye satın alırken dekorasyonunuza uygun çeşitli renk ve boyutlarda tercih yapabilirsiniz.

Bahçe Aydınlatmaları

Bahçe aydınlatması bahçeniz için önemlidir. Öncelikle tüm bahçeyi aydınlatacak bir yere ışık eklemelisiniz daha sonra bahçenizde sevdiğiniz yerlerde de ışıklandırmalar kullanabilirsiniz.Işıklandırmada kullanabileceğiniz rengarenk mumlar sayesinde bahçenize loş bir hava katabilirsiniz.Mumlar bahçenizi muhteşem gösterecek ufak detaylardır.Aydınlatma için bir diğer kullanabileceğiniz alternatif ise fenerlerdir. Bunun yanında led ışıklandırma ile bahçenizi aydınlatmayı çok farklı şekillerde dizayn edebilirsiniz. Örneğin;bahçe duvaları,yürüyüş alanları,merdivenler..gibi alanları led bir ışık yardımı ile zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca bahçenizde şamdan gibi şık aksesuar ürünleri kullanmak aydınlatmada ve dekorda yardımcınız olacaktır.Güzel bir ışıklandırma şık aksesuarlardan biri olan dekoratif kandilleri de kullanabilirsiniz.

Bahçe Meşalesi

Bahçenize egzotik bir hava katmak ve aydınlatmak için kullanabileceğiniz güzel bir aksesuardır.

Bahçe Seraları

Kendi organik seranızı da oluşturabilir ve bu sayede bahçenizde istediğiniz sebze, meyveleri yetiştirebilirsiniz. Kendi ürettiğiniz organik sebze ve meyveleri yemenin tadı da farklı olacaktır.

Gül Kemeri

Bahçenizin girişinde havalı ve güzel bir görünüm sağlar.

Bahçe Klübeleri

Gerek kış bahçesi olarak, gerekse evinize yeni bir oda veya hobi alanı kazandırmak için ahşaptan dekoratif bir bahçe kulübesi yaptırabilirsiniz.

Bahçe Saksıları

Bahçe denilince çoğumuzun aklında yemyeşil görüntü oluşuyor. Bahçelerde kullanacağınız çiçekler bahçenize ferah,doğal ve güzel bir görüntü sağlar. Bunun için dilerseniz etrafı çitlerle kapatılmış güzel bir çiçek köşesi yaratabilirsiniz. Aksesuar için seramik,plastik renkli veya ahşap saksılar satın alabilirsiniz.İsterseniz saksılarınızı kendiniz de tasarlayabilirsiniz.Rengarenk çiçeklerinizi saksıların içinde yetiştirerek bahçenize şık bir görüntü yaratabilirsiniz. Ayrıca günümüzde duvar saksıları da çok tercih edilmektedir. Çiçeklerinizi saksılar hariç farklı şekillerde de yetiştirebilirsiniz. Örneğin;araba lastiklerini istediğiniz renge boyayıp araba lastiğinin içerisinde veya sandalyenizi boyayıp onun içerisinde de yetiştirebilirsiniz. Bahçenize güzel bir aksesuar olup farklı bir hava katacaktır.

Bahçe Çitleri ve Paravanlar

Paravan ve çit bahçe aksesuarlarında sıkça tercih edilir. Bahçenizin etrafını çeşitli boylarda renkli ve ahşap çitler yardımıyla kapatabilirsiniz.Bunun yanında bahçenize doğal görüntü katacak ağaçlar da kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak;palmiye,beyaz bahar ağacı gibi ağaçlar hem dekoratif açıdan güzel duracaktır, hem de gölge sağlamış olacaktır. Bahçenizi farklı alanlara ayırmak için bambu paravan kullanabilirsiniz.

Bahçe Bibloları

Bahçe aksesuarlarında kullanılacak olan dekoratif biblolar bahçelerinize şık,güzel ve farklı bir hava katacaktır.

Ahşap Oyun Evleri

Eğer çocuk sahibi iseniz bahçenizde kullanacağınız ahşap oyun evleri çocuklarınıza çok güzel bir oyun alanı olacaktır.Ahşap oyun evlerinin yanında kum havuzu da çocukların bahçede sıkılmaması için bahçenizde kullanabileceğiniz bir diğer üründür.Bunlar çocukları oldukça mutlu edecektir.

Bahçe Zemin Aksesuarları

Şık bir bahçenin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan ve bahçe zemininde kullanabileceğiniz minik çakıl taşları veya renkli taşlar ile bahçenizi zevkinize uygun süsleyebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonunda Kullanılabilecek Dekoratif Ürünler

  • Dekoratif Hasır Sepeti
  • Saat
  • Rüzgar gülü
  • Plak
  • Metal kafesler
  • Kuş sulukları

Öncesinde zımparalayıp daha sonrasında sprey boya yardımı ile boyayarak eski eşyalarınızı yenileyebilirsiniz. Örneğin; eski bir bisikletinizi sprey boya yardımı ile boyayarak bahçenize güzel bir aksesuar eşyası yaratabilirsiniz.

Bahçelerde ihtiyaç olarak kullandığımız çöp kovasını boyamak bile bahçeye renkli ve hoş bir görünüm katabilir.

Her şey biraz da sizin hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza kaldığını unutmayın. Dış mekanlarınız da kullanabileceğiniz bir çok bahçe mobilyası ve aksesuarları için NEO Horeca Mobilya olarak bir telefon kadar uzağınızdayız.